Europa in de wereldpolitiek: spelen we nog mee?

Geplaatst op 13/02/2026

Lezing van professor Sven Biscop op maandag 16 maart

Europa in de wereldpolitiek: spelen we nog mee?

Lezing Europa in de wereldpolitiekOp maandag 16 maart geeft professor en Europakenner Sven Biscop op vraag van het Verbroederingscomité een boeiende lezing over Europa in de wereldpolitiek. Hij stelt de vraag of we nog kunnen meespelen tussen andere grootmachten zoals Rusland, China en de Verenigde Staten. De wereldpolitiek gaat over meer dan de laatste gril van Donald Trump - al heeft die natuurlijk veel impact. Trump ziet Europa niet als een speler; wij mogen vazallen zijn en niet meer. Ook Rusland tracht Europa te negeren en onderhandelt alleen met Trump. China doet doelbewust alsof het ons niet nodig heeft. En toch is Europa een sterke speler - als we dat maar willen. Niet panikeren, maar: aan de slag! 

Professor Sven Biscop doceert aan de UGent over strategie en grootmachtpolitiek en over het Belgische buitenlands en defensiebeleid. Daarnaast is hij de directeur van het programma ‘Europa in de wereld’ aan het Egmont – Koninklijk Instituut voor Internationale Betrekkingen in Brussel, de denktank verbonden aan de FOD Buitenlandse Zaken. 

Praktisch

  • Maandag 16 maart om 19.30 uur
  • Cultuurhuis De Brug, Assenedesteenweg 121 in Zelzate.
  • Tickets in voorverkoop kosten 10 euro per persoon, aan de deur 12 euro per persoon.
  • Stort het bedrag op de rekening van het Verbroederingscomité (BE 38 0011 3604 2172) en vermeld in de mededeling zeker het aantal personen. Betaald is ingeschreven.

Meer info: verbroedering@zelzate.be

terug naar het overzicht

Verklaring over cookies