Leidingwerken Farys starten op 13 april

Geplaatst op 01/06/2026

Fase 4: Burg. J. Chalmetlaan op 1 juni van start

Leidingwerken Farys in Zelzate

Werken Burg. J. Chalmetlaan

Werken vanaf 8 juni 2026

Vanaf 8 juni starten er grotere werken in de Burg. J. Chalmetlaan. Deze werken zouden tegen eind augustus volledig klaar zijn.

  • Deel 1 omvat het deel van de Burgemeester Jos. Chalmetlaan tussen het rond punt aan de Wachtebekestraat en de brandweerkazerne (Burgemeester Camille Leynlaan).
    • Start op 08.06.2026 voor 2 weken
    • Er wordt eenrichtingsverkeer ingevoerd in de Burg. J. Chalmetlaan van Burg. C. Leynlaan tot aan het rondpunt met de Rijkswachtlaan. Het verkeer vanuit de Rijkswachtlaan moet een omleiding volgen langs de Wachtebekestraat, Leegstraat en Franz Wittoucklaan.
  • Deel 2 omvat het deel van de Burgemeester Jos. Chalmetlaan tussen de Brandweerkazerne (Burgemeester Camille Leynlaan) en de Verbroederingslaan.
    • Start aansluitend aan Deel 1 voor 2 weken. Potentiële start op 22.06.2026.
    • Er wordt eenrichtingsverkeer ingevoerd in de Burg. J. Chalmetlaan van de Verbroederingslaan tot aan de Burg. C. Leynlaan. Het verkeer komende van de Rijkswachtlaan moet een omleiding volgen langs de Schepen N. De Meyerstraat, Wachtebekestraat, Leegstraat en en Franz Wittoucklaan.
  • Deel 3 omvat het kruispunt van de Verbroederingslaan en de Burgemeester Jos. Chalmetlaan.
    • Start op 01-07 voor maximaal 2 weken
    • Hierbij wordt de Burgemeester Jos Chalmetlaan en de Verbroederingslaan onderbroken. De omleidingsborden worden hiervoor voorzien.
  • Deel 4 omvat het deel van de Burgemeester Jos. Chalmetlaan tussen de Verbroederingslaan en het rond punt aan de Suikerkaai.
    • Potentiële start op 13-07-2026
 

Vanaf 1 juni starten er werken in de Burg. J. Chalemtlaan. De eerste week van juni wordt er zeer lokaal gewerkt:

  • Burgemeester Jos. Chalmetlaan t.h.v. huisnummers 56-58-60-62 (t.h.v. de brandweerkazerne). De aannemer zal een boring uitvoeren van huisnummer 99 richting 58-60.
  • Burgemeester Jos. Chalmetlaan t.h.v. huisnummers 163 -116C (t.h.v. het rondpunt). De aannemer zal een boring uitvoeren van huisnummer 163 richting Bloemenboslaan.
  • Wachtebekestraat 118 richting Bloemenboslaan.
    • Het verkeer zal kunnen blijven circuleren op het rondpunt. Het zal echter niet mogelijk zijn om af te slaan richting de Wachtebekestraat. Hiervoor wordt een omleiding voorzien via de Kleine Landeigendomlaan, Rusthuislaan en Begonialaan.
    • Het medisch centrum blijft bereikbaar via de Bloemenboslaan, door in te rijden naast de parking ter hoogte van huisnummer 1.

Deze werken zullen ongeveer een week duren.

Algemeen 

De werken aan de leidingen die Farys zullen uitvoeren in verband met de bruinwaterproblematiek, zullen starten op maandag 13 april. Ze werken samen met verschillende andere nutsmaatschappijen zoals Fluvius en Wyre, zodat er slechts één keer hinder is in de straat.

Farys werkt vanaf 13 april 2026 tot augustus/september 2026 in Onteigeningsstraat, Schepen Napoleon De Meyerstraat, Verbindingsstraat, Burgemeester Jos. Chalmetlaan.

  • Fase 1 : Onteigeningsstraat
  • Fase 2 : Schepen Napoleon De Meyerstraat
  • Fase 3 : Verbindingsstraat
  • Fase 4 : Burgemeester Jos. Chalmetlaan

Kaart farys met de verschillende zones/straten

Aannemer TM VLSV - Lamote voert de werken uit. Met vragen over de werf kun je tijdens de kantooruren terecht bij werfverantwoordelijke Maarten Cabooter via 0494 81 48 04.

terug naar het overzicht

Verklaring over cookies